жовтня 23, 2011БУДНІ, Випадки, Загальне., Край, Новини
«Днями я відвозив свого брата Віктора в Ужгородську лікарню, — розповів редакції працівник Міжгірської автошколи Сергій Солодовник. — Брат хворий, має приймати дорогі уколи, на які зібрав і позичив 11 тисяч гривень.Для нас це дуже серйозна сума. У с. Нижні Ворота ми зупинилися на узбіччі біля джерела зі святим образом, щоб Віктор прийняв таблетки, після чого рушили далі. Через півгодини, вже біля Сваляви, брат спохопився, що забув біля джерела барсетку з таблетками й грошима.

…далі »

липня 18, 2011БУДНІ, Влада і політика., Загальне., Новини, РАЙОН, сільська влада, Скандали

Ш А Н О В Н І   М Е Ш К А Н Ц І  :вул. Шевченко, Терешкової, Гагаріна Б. Хмельницького, Грушевського, І. Франка !!!

Доводимо до Вашого відому, що за час перебування попереднього голови Воловецької селищної ради Яремчука М.М., було незаконно передано у власність без  винесення питання на сесії Воловецької селищної ради, (дане питання не розглядалося і не обговорювалося депутатами) мешканцям міста Свалява, Мукачева, Ужгорода, земельні ділянки на ваших пасовищах, в ур. «Каковець», «Свинний», «Кілиця», які вами використовувалися з діда – прадіда, ці «поважні» громадяни отримали земельні ділянки у користування безоплатно, для ведення так званого селянського господарства та садівництва. ???

…далі »

березня 26, 2011БУДНІ, Люди, Новини, РАЙОН, своя справа

Другий поверх давно продано за 20тис. “баксів” , настала черга – першого.

…далі »

жовтня 19, 2010БУДНІ, Відносини, Загальне., своя справа

І молодим складно,а старшим ще гірше

Що це межа, я зрозумів ,коли намагався влаштуватись на роботу -до 30, до 40, до 50… На цій віковій позначці закінчується будь-яка перспектива працевлаштування . І якщо врахувати, що кожен третій громадян України – це людина за 45, а також те, що Україна старіє та що пенсійний вік, скоріш за все, таки збільшать, то що робити тим, хто перебуває на межі пенсійного віку? Та й чи взагалі можливо працевлаштуватись після 45?
— Коли приходжу до працедавця на співбесіду, то вже начебто й підходжу, але щойно назву свій вік, все різко змінюється– Одразу кажуть, що передзвонять. Самі натякають, що, мовляв, «якби не вік». І так уже два роки очікую дзвінка хоч від когось. А у мене ж і освіта, і досвід роботи. Змушений нелеґально “калимити”. Бо ж потрібно якось сім’ю кормити.
Така історія не поодинока. Рятівних дзвінків чекає не одна сотня ,таких ,як ,я – яким за 45. І саме вони страждають від дискримінації при працевлаштуванні та першими підпадають під скорочення чи звільнення при реорганізації підприємницьких структур. Саме вони здебільшого погоджуються на роботу без оформлення трудових відносин і отримують зарплатні в конвертах . Бо пристойної роботи за фахом знайти їм практично неможливо. А ті 30% працюючих людей цієї вікової категорії працевла-штовані переважно на робітничі спеціальності, де молодь працювати просто не бажає.
Чому роботодавці не хочуть брати старших людей.
Значна частка керівників підприємств – люди молодшого віку, отож налаштовані приймати працівників такого ж віку. А людей, яким за 45, роботодавці сприймають як таких, що не мають мотивації, амбіцій, мислять ще совковими категоріями, не можуть вжитися з молодими з огляду на відмінність світосприйняття.
Часто-густо керівники не зважають на професійні якості людини, а оцінюють її за віком. І відхиляють кандидатуру, котра не підпадає під встановлені ними ж вікові критерії. Це попри те, що наразі діє Кримінальний кодекс України, де чітко виписана кримінальна відповідальність за дискримінацію за будь-якими ознаками;за Кодекс про працю вже й не згадую. Та роботодавці не особливо того бояться, а правоохоронні органи не поспішають захищати працівників. Окрім того, до них не так уже й часто звертаються зі скаргами на дискримінацію за віковою ознакою. І, на жаль, в Україні нині немає судової практики з таких питань. Тому громадяни мають знати, що коли єдиною підставою для відмови у прийнятті на роботу стає вік, то це — пряме порушення прав людини. Правда, роботодавець ніколи не скаже, що не бере старшу людину тільки з цієї причини, — знайдеться безліч інших відмовок, аби це замаскувати. Звісно, озброївшись знаннями в галузі трудового законодавства, можна звертатися до правоохоронних органів з вимогою розібратися в ситуації та припинити протиправні дії працедавця. Проте потрібно мати докази. А їх зібрати ой як складно. Хіба з диктофоном ходити і записувати всі співбесіди чи розмови з керівництвом.
… І складно молодим, бо не беруть на роботу без досвіду, і старшим складно, бо… страшно. Звісно, якби діяли закони, якби було достатньо робочих місць, то такого не було б…

АлМаС.

вересня 7, 2010БУДНІ, Новини, податки, своя справа

index_10.jpgУ зв’язку з останніми подіями в нашій державі – близькою перспективою прийняття нового Податкового кодексу, а також змінами в пенсійному законодавстві, що стосуються підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування – все частіше скромні малі бізнесмени Воловеччини розмірковують про те, чи варто їм продовжувати свою ризиковану справу.

Болюча тема – трудове законодавство (прийом та звільнення з роботи, оплата праці, відпустки). Підприємців хвилює також діяльність контролюючих органів (перевірки, штрафи); дозвільні процедури (дозволи, ліцензії, патенти); легалізація бізнесу (реєстрація, ліквідація, реорганізація).

Ми, підприємці схвильовані нормами нового Податкового кодексу, вони навіть планують згортати бізнес, якщо до документу не будуть внесені зміни. Крім того, останніми днями збільшилася кількість звернень щодо нововведень у пенсійному законодавстві, що стосуються підприємців. Втім, на сьогодні держава не може дати чітку відповідь підприємцям, яку пенсію вони згодом отримуватимуть.

Ми не можемо стабільно працювати, і все це врешті-решт лише шкодить розвитку малого та середнього бізнесу».

вересня 3, 2010БУДНІ, Доля, Загальне, Люди

index.jpgОсь і знову  першовересень. Батьки  збиратимуть  дітей до  школи. Будуть казати їм гарні  підбадьорливі  слова. Лише ми з братом  знову  підемо до школи самі. Наша мама уже більше семи років  в Італії. До першого  класу я сама збирала братика разом з тіткою Марусею – маминою двоюрідною сестрою. Тато нас покинув через рік, як мама поїхала за кордон. Так ми і  живемо – самі по собі.

Цьогоріч я  закінчую школу. Не впевнена, що мама приїде навіть на мій випускний – здається, там, в Італії, у неї вже нова сім’я. А взагалі, мами не бачили ми вже три роки.

Ми вдячні їй за вислані гроші, одяг. Але нам так  не вистачає  її самої! Інколи,  заховавшись від брата, я  довго плачу. Знаю, що і Сергійко теж дуже, а, може, навіть  більше, ніж я,  сумує за мамою.

Я хочу звернутися через  інтернет до усіх  жінок, які покинули  своїх дітей: знайте, ніщо не замінить тепла і любові найрідніших людей, навіть гроші. Мамусю, повернися до нас, благаю! Як нам далі без тебе жити?

Світлана С.

Воловецький район.

серпня 23, 2010БУДНІ, Новини

Закарпатець виявив на городі цілий арсенал

Воловецькі правоохоронці побували нещодавно у господі одного із жителів райцентру, де у надвірній споруді виявили і вилучили дивний поліетиленовий пакет. У ньому містилися 22 набої калібру 7,92 мм та п’ять бронебійних набоїв часів війни, вкритих корозією.

Закарпатець виявив на городі цілий арсенал

З пояснень власника, ці «трофеї» він нібито знайшов на власній присадибній ділянці під час проведення польових робіт. Наразі правоохоронці з’ясовують, чи є правда  у його словах.

Теги:
Закарпаття
Воловець
зброя

ГУ МВС в Закарпатській області

серпня 22, 2010БУДНІ, Загальне, Область

1___879_234×234.jpgЧи не на кожному кроці у Солотвино з маленьких вагончиків нам пропонують швидку їжу – хот-доги, гамбургери, чизбургери. “від нічого робити” поспостерігав, як їх готують і подумайте, чи варто таке їсти.

Надворі страшенна спека, дихати просто немає чим. Біля страшненького вагончика, в якого, здається, років сто тому спустили колеса, поржавілого та немитого, юний нарід з апетитом наминає хот-доги.

Стає цікаво, чи можливо це їсти. Тож стаю у чергу. Молоденькій продавчині відчутно несолодко – крім того, що надворі спека, у лотку ще й смажаться кури-гриль. Вона якраз віддає решту жіночці попереду – кілька одно- та двогривневих купюр, добряче затертих і брудних. Потім, навіть не протерши руки серветкою, бере булочку для нас та ще й притискає її пальцем усередині, аби добре лягла у фірмову упаковку. Далі: сосиска, кетчуп з підозрілої банки, нарізана капуста – лоточок з нею стоїть відкритим на прилавку. Пробувати на собі, чи їстівний той хот-дог, якось перехотілось…

Сьогодні ні для кого не є таємницею, що їжа із фаст-фудів шкідлива. «По-перше, вона висококалорійна, від неї швидко набираєш вагу. По-друге, та сосиска – це взагалі не м’ясо. Це – генетично модифікована соя, крохмаль і так далі. Потім добавки – майонез, кетчуп – продукт, який не може бути натуральним, там багато консервантів, – ні  № 1.

А те, що їсти на ходу не можна, нас вчили ще змалечку. «Якщо їжа потрапляє у кишківник великими шматками, вона подразнює стравохід. Як наслідок можуть виникнути ерозії та виразки», – стверджує лікар.

Але особливо небезпечною така їжа стає у літню спеку.  Через брудні руки можна отримати кишкові інфекції».

серпня 11, 2010БУДНІ, Відносини, Загальне

2010-08-11 07:56:24

СОБАКА. ДРУГ ДЛЯ СЕБЕ ЧИ ПРОБЛЕМА ДЛЯ ЛЮДЕЙ?

   Проблеми у Воловці є. Більше того, я навіть наважуся спрогнозувати, що їх ніколи не вирішать. Знаєте, чому? Тому що наші люди не можуть дати раду навіть домашнім псам, хоч це й не вимагає ні коштів, ні організації притулків та стерилізації…

Собака – це ж друг людини? Свого господаря тобто. Для всіх інших – і не повинен. Але й проблему становити для інших не повинен теж. Це, я так вважаю, пересічний мешканець приватного сектора, де цих собак, яких люди чомусь утримують абияк, – греблю гати. Йдеш, бувало, нікого не зачіпаєш, а назустріч… Сказала б – вовк, проте він в нашийнику, отже, добропорядний хазяйський пес. І що в того пса завбільшки, як мій стіл, в голові – один лиш собачий бог відає. Добре, що розминешся без проблем, а трапляється, і перелякаєшся добряче. Сина ж одне таке чудовисько взимку вкусило – від значних тілесних ушкоджень врятували лише двоє штанів, одні з яких були товсті й міцні. А як до нас на куток ходять лікарі, листоноші й ті тітоньки, що показники з лічильників знімають, – це для мене завжди загадка. Викличеш до дитини педіатра – і сидиш у вікні пильнуєш, щоб його сусідські собаки не з’їли!
Адже тільки поткнися сюди – тут з усіх дворів вибігають ніби невеличкі – сантиметрів по тридцять-сорок в холці – псарюги і кидаються під ноги. Серцевий напад можна заробити, не відходячи від каси. А за псарюгами тими (в ліпшому разі) – господарі, які починають кричати щось на кшталт: «Рябко, фу, до мене, на місце, ах ти ж бешкетник!» – так, ніби вони тих псів хоч колись вчили чомусь, чи ті пси хоч на скількись керовані. Жоден той пес і вухом не веде на «фу, на місце». А господар втішає бідолашного перехожого – не бійтеся, мовляв (як тут можна не боятися?), він ще нікого не вкусив досі. У гіршому разі, коли господаря поряд нема, перестрашений перехожий уже рятується, як може і вміє. Запитання, яке в мене найчастіше виникає в цій ситуації: «ЧОМУ той пес не прив’язаний, не замкнений у вольєрі, не обмежений якось у пересуванні?» Чому люди утримують собак для того, щоб створювати проблеми іншим людям – ні, не злочинцям, які зазіхають на їхнє життя чи майно, а просто перехожим?
Та що ж його прив’язувати, він же й погуляти хоче, і в туалет не привчений вдома ходити, та й насправді ще нікого не вкусив – здивуються господарі. Стовідсотково «залізні» аргументи! І думаєш – невже тебе, один з другим, чи твою дитину ніколи отак не лякали чужі пси? Саме такі, домашні, а не бродячі (бо бродячий пес виживає у жахливо жорсткому відборі і йому стане кебети не чіпати людину, а обминути її від гріха подалі).
От скажіть, що заважає кожному конкретному господарю, який свідомо бере в квартиру чи в приватний будинок пса, зробити все для того, щоб той пес не був проблемою для ближніх? Сьогодні ваш собака нікого не вкусив – завтра вкусить чи налякає і потерпілі на вас в суд подадуть, а пса вилучать і присплять. Воно вам треба?
Ваш собака кидається на чужих, бо він – сторож і охоронець? Добре, але він має бути обмежений якоюсь територією і на вході на ту територію мають бути попереджувальні таблички. Охороняє він ваше подвір’я – значить, у нього не має бути можливості перебувати поза тим подвір’ям. У жодному разі й за жодних обставин. Вулиця – місце загального (для всіх і кожного) користування й пересування. І по ній не мають бігати нібито й не бродячі, але бездоглядні собаки, які становлять загрозу для отих всіх і кожного.

Зважаючи на непередбачуваність життя, думаю, варто намагатися робити його якнайбезпечнішим для себе й ближніх. Вже ж таки свого власного собаку можна звести до спільного знаменника й організувати його перебування в світі так, щоб це не становило жодної проблеми чи загрози для людей?
Безкоштовна порада тим службам, в чиїй це компетенції – організувати рейд і штрафувати всіх, у кого песик не обмежений в пересуванні. А отримані кошти можна і притулку для бродячих тварин віддати.

липня 31, 2010БУДНІ, Влада і політика., Новини

Подорожчання газу для населення стало особливою новиною, бо це стосується всіх. Не так давно, під час підписання «харківської» угоди, нам обіцяли дешевий газ. Проте, ці обіцянки, як тепер стало зрозуміло, стосувалися держави. А в Україні держава і людина – дуже різні поняття, майже антиподи.
Багаті платитимуть більше? Підняти ціну на газ українську владу змусив Міжнародний валютний фонд. Він поставив це однією з вимог надання 15 млрд. доларів кредиту. А ці гроші Україні конче потрібні. Бо нам треба вилізти з боргової ями.  Цю яму (100 млрд. грн.) державі залишила попередня влада. (В Україні кожна нова влада завжди ганить попередників – Авт.). Тарифи давно треба було привести в порядок. Інша справа, що необхідно було простим людям пояснити,  їх це подорожчання не зачіпатиме.  Який же новий механізм субсидіювання? Раніше гранична межа доходів не мала перевищувати 15 % для пенсіонерів і 20 % для працездатних осіб. Після прий­няття нової постанови буде 10 % і 15 % відповідно.   Якщо з паперами усе зрозуміло, то є багато речей, які влада просто « забула». Є категорії, котрим субсидії не світять. Наприклад, власники великих помешкань. Норма на одну особу складає 21 м2. До цього додається норма на сім’ю – 10,5 м2. Отже, квартира для однієї людини не має перевищувати 31,5 м2, на двох – 52,5 м2. Якщо ж у вас 80 квадратів і живе лише дві людини, то субсидія діятиме тільки на вашу норму. На решту площі (80‑52,5 = 28,5) субсидія не нараховується. Це створює перешкоди на отримання допомоги, наприклад, селянам. Адже помешкання в них зазвичай більші, ніж у містах. Усі доходи треба підтвердити документально, каже Надія Клюка, – довідкою про нараховану заробітну плату. Якщо людина ніде не зареєстрована, не платить податки або не вчиться на стаціонарі, то вона не має права на субсидію. Так, зі списку «вилітають» усі, що без оформлення працюють водіями, продавцями, офіціантами тощо. Можна, звісно, припустити, що вони самі собі винні, але спробуйте поборотися з роботодавцем? І довідкою з «біржі» вже не прикриєшся – зараз туди треба ходити раз на тиждень, а це, погодьтеся, важко суміщати з будь-якою роботою. Те саме стосується й сімей, в яких хтось працює за кордоном. Субсидію вони можуть отримати лише тоді, якщо родич надішле звідти офіційний папір про проживання. В такому разі вважається, що він не користується комунальними послугами в Україні. Його просто не беруть до уваги. А для сімей нелегальних заробітчан субсидії – нереальні. Щодо багатіїв. На субсидію не має права сім’я, яка володіє, наприклад, двома квартирами, сукупна площа яких перевищує державні норми. До речі, про вартість цього житла в законодавстві не йдеться. Те саме стосується і транспортних засобів. Здаєш квартиру в найм – без субсидій. Протягом року зробив дорогу покупку (на суму більшу за 10 прожиткових мінімумів, встановлених державою для кожного члена сім’ї) – туди ж. І це стосується не лише власника квартири, а й будь-якого мешканця. «Недавно ввели ще одну норму, –  Якщо у складі сім’ї є особа, яка навчається на платній формі, і плата за це навчання перевищує 10 прожиткових мінімумів (про які ми вже згадували – Авт.), то вони теж не мають права на субсидію». Отже, можна привітати більшість студентських батьків. Люди й відсотки При виконкомах створені комісії, які розглядатимуть можливість призначення субсидій у спірних випадках. Рішення комісії приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов проживання.  Після оформлення субсидії інформація звіряється з даними про доходи з податкової. І в разі приховування доходів субсидію перераховують або припиняють до вияснення всіх обставин – залежно від кожного конкретного випадку. Таким чином, якщо всі документи в порядку, то після проход­ження усіх коридорів разом із субсидією з міського бюджету пенсіонери платитимуть тільки 5 %, а працездатні – 10 %. Крім того,  люди, які раніше не мали шансу на субсидії, можуть звер­нутися знову. Адже тепер має бути простіше. Звісно, все це стосується лише тих, в кого є необхідні папери. Решті не щаститиме і надалі. І є в нас величезна підозра, що вбити двох зайців одним пострілом не вдасться. Не вийде і МВФ задовольнити, і людей захистити від подорожчання. Механізм‑то, звісно, новий. А підходи…?
До теми Державна житлова субсидія – це соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, запроваджена у травні 1995 року, яка забезпечила адресну підтримку найменш захищених сімей і громадян в умовах поступового підвищення плати за житлово‑комунальні послуги.

 


© 2007-2015 В І Л -сайт для Воловецького району. | Працює на Wordpress наданий сервісом BLOG:NET.UA за підтрики Trip to Europe