А почалося все ще торік у грудні

Закарпаття: Депутати Воловецької районної ради відправили у відставку свого голову

Закарпаття: Депутати Воловецької районної ради відправили у  відставку свого голову

Минулого четверга, 23 квітня, депутати Воловецької районної ради від­правили у відставку її голову Олександра Бирковича. “За” проголосували 33 депутати з 39 присутніх на сесії (усього в раді – 45 обранців). До того тривалий час депутати не могли провести сесію через непорозуміння з Олександ­ром Бирковичем. Намагання знайти ком­проміс успіху не мали. Коли обранцям урвався терпець, вони зібрали підписи й провели позачергову сесію під головуванням заступника голови ради. На ній і проголосували за відставку О. Бирковича.

А почалося все ще торік у грудні з сесії, де розглядалося питання про оголошену заступникові голови райради Василю Лакатошу догану. Депутати зауважили Олександру Бирковичу, що він не може виносити догану без узгодження з депутатським корпусом. 29 обранців проголосували за те, аби її скасувати. Голова спочатку погодився з цим за­уваженням, але згодом, очевидно, з кимось проконсультувавшись, так і не пристав на їхнє рішення.

17 березня депутати звернулися до голови районної ради із запитанням, чому він не виконав своїх функцій і не скасував догану. Один із обранців за­пропонував провести сесію в закритому режимі, оскільки присутній на за­сіданні брат голови райради, депутат обласної ради Віктор Биркович заважав проводити сесію. Регіонал Василь Фітас попросив поставити на голосування питання про проведення сесії в закритому режимі, однак Олександр Биркович відмовився, мотивувавши тим, що цього не передбачає ні регламент, ні за­кон. У відповідь той зацитував йому пункт, який це дозволяє, але голова ра­ди це проігнорував. Тоді 26 депутатів піднялися й вийшли до іншого залу. Сесія була зірвана через небажання голови ради поставити на голосування пропозицію депутата.

Про те, як розвивалися події далі, нам розповів голова Воловецької райдержадміністрації Михайло Реблян: “Через два тижні 16 депутатів звернулися до голови ради, аби він скликав сесію. На ній, крім скасування догани й деяких фінансових питань внутрішньої роботи ради, мали розглянути й тему фінансування районної газети, за­твердження програми “Турбота”, деяких інших питань, що мали бути вирішені ще в січні. Олександр Іванович видав розпорядження провести сесію 23 квітня. А вже 17 числа, напередодні Великодня, у привітальні листівки депутатам із нагоди свята вклав нове розпорядження – про скасування сесії. Депутатів це обурило”.

Михайло Реблян каже, що того ж самого дня, 17 квітня, було зібрано підписи 24 депутатів (хоча для проведення позачергової сесії достатньо 16). Депутати звернулися до заступника голови ради й представили підписане звер­нення. Сесія, відповідно до закону, була призначена на минулий четвер.

“Засідання пройшло спокійно, – розповідає Михайло Реблян. – Питання про відсторонення від посади Олександра Бирковича розглядалося другим у порядку денному, його обговорювали закрито, тому я не міг бути присутнім у цей час у залі. Проте згодом нам повідомили, що таємним голосуванням 33 депутати райради підтримали відставку Олександра Івановича з посади голови районної ради. Проти проголосувало п’ятеро депутатів, один бюлетень був зіпсований”.

Крім цього питання, депутати також вирішили й згадувані вище – фі­нансування районки, програми “Турбота” та ін. Після того засідання сесію закрили. Обрання нового голови ради не обговорювали. Виконувати обов’язки зобов’язали Василя Лакатоша.

Олександра Бирковича на сесії не було. Він повідомив через секретаря, що хворий. Його реакція на четвергові події поки що невідома. Цікаво, що за відставку голови ради проголосували депутати всіх фракцій, у тому числі й БЮТу. Тільки 5 депутатів фракції цього блоку не підтримали рішення – най­вірніші багнети, які підтримали Олександра Бирковича при обранні головою ради.

Наступного дня, у п’ятницю, в Ужгороді відбувалося засідання сесії обласної ради. На ньому депутат Віктор Биркович намагався пролобіювати звернення з приводу подій у Волівці. Однак колеги його ініціативи не підтримали. Коментуючи ситуацію, голова облдерж­адміністрації Олег Гаваші наголосив, що ця історія тягнеться не перший день, проблему вивчали відповідні комісії, тож не треба здіймати галасу.

“Хотів би нагадати, що свого часу ця районна рада двома третинами голосів звільнила з посади голову райдержадміністрації, – сказав губернатор. – І ніхто тоді не робив ніяких звернень. Раз депутати прийняли таке рі­ше­ння, то ми його виконали. Аналогічна ситуація була на Берегівщині, де депутати також зняли з посади голову адміністрації. Не перетворюймо все у чергове шоу. Треба вміти програвати. Якщо з тобою не хоче працювати депутатський корпус, треба вчасно піти.

На сесії, наскільки мені відомо, не був присутній ні голова районної адміністрації, ні представники області, депутати самі прийняли таке рішення. Усе – згідно з законом. А голова райради прагнув лиш того, аби сесія не відбулася. Якщо хтось має зауваження чи заперечення, слід подавати в суд. Ми з Михайлом Кічковським зустрічалися з ра­йонними депутатами, обговорювали це питання й запропонували прозвітуватися перед ними й голові райдержадмі­ністрації, і голові райради. Нехай депутати їх заслухають і проголосують. Ми в ці питання втручатися не будемо”.

Голова обласної ради підтвердив, що, оскільки виникають ситуації, де є невдоволені, на останньому засіданні координаційної ради вирішили делегувати розгляд таких оказій районним радам. “Обидва керівники є державними службовцями, – каже Михайло Кічковський. – Один найнятий пре­зиден­том, інший – громадою. Не можна допускати того, щоб на фоні, скажімо, особистої неприязні виникали скандали. І ми вирішили: якщо таке буде і в інших районах, проситимемо депутатів райрад зібратися, з’ясувати в чому проблема й надати свої пропозиції. Будь-яке рішення обласної, районної чи сіль­ської ради, відповідно до чинного законодавства, не може бути скасоване обласною владою чи ще кимось іншим. Все це має вирішуватися в установленому законом порядку. Тому до обласної ради ці питання не мають ніякого стосунку”.

Голова ж Воловецької райдержадміністрації вважає, що, якби Олександр Биркович не скасував заплановану на 23 квітня сесію, питання про його від­сторонення не порушувалося б. “Кілька разів знехтувавши думкою депутатів, він сам призвів до цього, – каже Михайло Реблян. – Наразі в райо­н­ній раді  все спокійно. Всі полегшено зі­тхнули й тепер сподіваються, що ситуація, коли голова районної ради ігнорує думку депутатського корпусу, не повториться”.

0 коментарів “А почалося все ще торік у грудні”