Дзвінкі перлини Верховини

Завтра на Закарпатті відбудеться фестиваль “Дзвінкі перлини Верховини”

 

 

Завтра на Закарпатті відбудеться фестиваль ‘Дзвінкі перлини Верховини’

Завтра на Закарпатті відбудеться фестиваль 'Дзвінкі перлини Верховини'

Фестиваль “Дзвінкі перлини Верховини” започаткований 2008 року і проводиться у гірському селищі Воловець (Закарпатська область). Мета фестивалю – виявлення талановитих виконавців народної інструментальної та вокальної музики, успадкування і популяризація традиційної манери виконання, збереження самобутньої народної культури, звичаїв, традицій, обрядів, автентичного музичного мистецтва, популяризації народної музики, пісні, танцю, творів декоративно -прикладного мистецтва, а також зміцнення творчих зв’язків між колективами.

Карпатський регіон справедливо вважають царством коломийок. І зовсім невипадково. Адже вона, як жоден інший пісенний жанр розмаїта. Без жодного перебільшення, коломийка могла б бути своєрідним символом Карпатської землі, його розпізнавальним знаком на мапі світу.

Спів, танець, музика, що характерні для коломийки, є вираженням духу народу, його колективних прагнень та емоцій. Об’єднуюча сила музики і співу збирає гуманістичні прагнення окремих людей в єдиний порив, музика відкриває кожного в усіх і всіх у кожному, рятує від самотності, допомагаючи знайти спільників та однодумців.

У коломийках найдорожче – рідний край, доля народу, його героїчні сини і дочки, матір, близькі і друзі, стежки дитинства і юності, а також перше кохання і перше розчарування, отже біль, тривога. У коломийках відчутне ніжне і чуле серце, вразливе на красу, зігріте любов’ю до світу.

Коломийка, як і народна творчість, – невмируща, бо в ній закладена сила, яку важко розгадати й описати. Коломийка – духовний супровід багатьох поколінь і нинішнього також.

На фестивалі передбачається проведення виставки-ярмарку, на якій представлені всі види робіт декоративно–прикладного мистецтва не тільки району але й області.

Під час проведення фестивалю буде діяти туристична виставка, на якій представлені презентаційні матеріалів про туристично-рекреаційний та інвестиційний потенціал Воловеччини. Тут відбудеться виставка -презентація населених пунктів району, на якій будуть показані твори декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, експозиції квітів, пригощання верховинськими стравами, виставка мисливських трофеїв, ярмарка дарів лісу. Відбудеться конкурс на найсмачнішу старовинну Верховинську страву.

Розпочнеться фестиваль з урочистої ходи святкової колони фольклорних колективів, троїстих музик з сіл Воловеччини та учасників свята з районів області від районного будинку культури до головної сцени по центральній вулиці.

Фестиваль “Дзвінкі перлини Верховини” відбудеться 25 липня 2010 року в смт Воловець. Початок фестивалю о 12.30 год.

0 коментарів “Дзвінкі перлини Верховини”