Гукливська “фішка”

Західна Україна стає центром фестивального туризму країни – свій бієнале тепер є мало не в кожному селі. У 2010 році тільки в Закарпатті відбулося більше 300 найрізноманітніших фестивалів.  Один з керівників Центру туристичної інформації, відзначає, що багато фестивалів настільки затребувані, що турфірми продають на них путівки.  Щорічно потік українців, які відвідують Карпати, зростає на 10-15%, іноземців – на 10%. Таку динаміку начальник пов’язує з фестивальним бумом. В результаті, за його підрахунками, західний регіон вже переплюнув Крим по кількості відпочиваючих: у 2010 році у Львівській та Закарпатській областях побувало близько 7 млн людей, тоді як в Криму – тільки 5,5 млн.
До того ж фестивальний сезон, на відміну від короткого курортного, триває мало не круглий рік : починається навесні, а закінчується в кінці року,наприклад, під час травневих свят Закарпаття відвідує не менше 1 млн людей, більшість з яких приїжджають саме на фестивалі.
Жителі закарпатського села Гукливе стверджують, що поряд з їх населеним пунктом знаходиться найбільше в країні – площею близько 150 га – поле дикої чорниці. Її тут називають на мадярський манер – яфина. В Гукливому навіть пам’ятник ягоді встановлений і вже другий рік проводиться чорничний фестиваль.
На приготування фестивальних страв йде близько півтонни ягід, стверджують організатори. Вареники з чорницею, кнедлики, млинці і особлива гордість гукливських господарок – яфинова самогонка – забезпечують наплив гостей з ранку до вечора.

0 коментарів “Гукливська “фішка””